Сторінка соціального педагога

Рекомендації батькам

Як допомогти дитині успішно скласти ЗНО

1.           Напередодні тестування не треба підвищувати тривожність дитини – це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно “зірватися”. Бажано підвищувати впевненість дітей у собі, частіше звалити, підбадьорювати, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.

2.                  Батькам необхідно слідкувати за самопочуттям дитини.  Ніхто, крім батьків, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов’язаного з перевтомою.

3.                  Під контролем повинен бути режим підготовки дитини: не допускати перевантажень, чергувати заняття з відпочинком. Для занять у дитини має бути зручне місце.

4.                  Батьки повинні забезпечити калорійне харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.

5.                  Потрібна допомога дітям у розподіленні часу та тем по днях. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо дитина не вміє, їй треба показати, як це робиться на практиці. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д.

Заздалегідь під час тренування за тестовими завданнями треба привчати дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичка уміння концентруватися впродовж усього тестування, що надасть їй спокою і зніме зайву тривожність.Напередодні іспиту необхідно забезпечити дитині повноцінний відпочинок

КОНВЕНЦІЯ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини – це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44\25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.

Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40 прав, які має дитина. Нижче наведені тільки ті статті Конвенції, які стосуються твоїх прав. Усі права можуть бути класифіковані за певними принципами.

Спробуймо класифікувати права:

Усі діти мають право на життя.

Усі діти мають право на піклування і турботу.

Усі діти рівні у своїх правах.

Права «Піклуйтеся про мене»

Ти маєш право на достатнє та здорове харчування.

Ти маєш право на освіту.

Ти маєш право на медичну допомогу.

Ти маєш право на розваги.

Права «Не знущайтеся наді мною»

Ти маєш право на захист від економічної експлуатації та примусової праці.

Ти маєш право на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для твого здоров’я.

Ти маєш право не бути жертвою війни.

Ти маєш право на захист від сексуальної експлуатації.

Права « Я маю власну думку»

Ти маєш право виражати власні погляди.

Ти маєш право сповідувати власну релігію.

Ти маєш право об’єднуватися з іншими.

Ти маєш право на інформацію.

Права «Спеціальних потреб»: життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування:

Діти-інваліди;

Діти, позбавлені батьківського піклування;

Діти-біженці;

Діти у конфлікті із законом.