Сторінка соціального педагога

,

Рекомендації батькам

Як допомогти дитині успішно скласти ЗНО

1.           Напередодні тестування не треба підвищувати тривожність дитини – це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно “зірватися”. Бажано підвищувати впевненість дітей у собі, частіше звалити, підбадьорювати, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.

2.                  Батькам необхідно слідкувати за самопочуттям дитини.  Ніхто, крім батьків, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов’язаного з перевтомою.

3.                  Під контролем повинен бути режим підготовки дитини: не допускати перевантажень, чергувати заняття з відпочинком. Для занять у дитини має бути зручне місце.

4.                  Батьки повинні забезпечити калорійне харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.

5.                  Потрібна допомога дітям у розподіленні часу та тем по днях. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо дитина не вміє, їй треба показати, як це робиться на практиці. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д.

Заздалегідь під час тренування за тестовими завданнями треба привчати дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичка уміння концентруватися впродовж усього тестування, що надасть їй спокою і зніме зайву тривожність.Напередодні іспиту необхідно забезпечити дитині повноцінний відпочинок

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Це необхідно знати батькам!

•Булінг − моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення

ПРОЕКТ ЗаконУ України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу № 8584 від 10.07.2018 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64402

Кібербулінг («кібер» віртуальне, опосередковане комп’ютером середовище; bull бик, бугай, велика, сильна, агресивна істота) – це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину із використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо. Напади, з метою нанесення психологічної шкоди

Кібербулінг це вихід своєї агресії в Інтернеті, ображаючи інших або навмисно провокуючи конфлікт. Таку поведінку називають «тролінгом» або «кібербулінгом». Вступаючи в конфлікт з таким користувачем, дуже легко втратити над собою контроль і самому стати агресором.

ТИПИ КІБЕРБУЛІНГУ

•Перепалка або флеймінг (flaming пекучий, гарячий, полум’яний). Флеймінг , на перший погляд виглядає як боротьба між рівними, проте може перетворюватись на нерівноправний психологічний терор. Сторони не знають, хто із значимих персон у віртуальному просторі їх підтримує.
•Нападки (постійні виснажливі психологічні атаки). Гріфери, це групи гравців в онлайн-іграх, які за мету ставлять не перемогу у грі, а руйнацію гри інших. Троллінг (підловлювання, своєрідне полювання), нині вже з’явились професійні «тролі».
• Наклепи з використанням інформаційних технологій.
•Самозванство, втілення в певну особу.
•Ошуканство, видурювання конфіденційної інформації та її поширення.
•Відчуження (остракізм), ізоляція
•Кібер-переслідування.
•Хепіслепінг (happi slapping щасливе ляскання), хопінг наскок