Моя бібліотека

Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе.

В. Сухомлинський

“Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той , хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.”

І.Я. Франко

Нині, в період відродження  національної культури, духовних і культурних традицій нашого народу, бібліотека у школі є однією з важливих культурно – освітніх , виховних та науково – допоміжних ланок, яка виконує велику роль у формуванні  національної свідомості, любові до свого народу, своєї землі . Завдання шкільної бібліотеки полягає не лише в тому , щоб забезпечувати ефективність навчально - виховного процесу, але й – і це дуже важливо - в тому, щоб прищеплювати учнями любов до книжки , інтерес до читання, навчити учнів бережно ставитися до книги – основи - основ буття людського. Бібліотека має  абонемент, поєднаний з читальним залом  і 2 спеціальних приміщення для збереження  навчальної літератури(книгосховища). Сьогодні бібліотека обслуговує 588 читачів. Це учні, вчителі, батьки, працівники школи. Вся робота в бібліотеці  ведеться відповідно до нормативних документів. Чітко обліковується література, яка надходить до бібліотеки. Книжковий фонд бібліотеки 22943 примірники. Фонд шкільних підручників обліковується і зберігається окремо від бібліотечного фонду бібліотеки. Разом з класними керівниками розподіляємо підручники по класах. Вже на початку року створюємо пости бережливих у кожному класі, а також оформляємо стенд “Живи, книго !”. Велику увагу бібліотекар приділяє індивідуальній роботі з учнями, адже кожна дитина – це особистість зі своїм характером, зі своїми поглядами та вимогами. Тому бібліотекар завжди знаходить вільну хвилинку, щоб поспілкуватися з дітьми, з’ясувати їхні потреби, порекомендувати ту чи іншу книгу. Фінансується бібліотека державним коштом та спонсорської допомоги, шляхом проведення акції « Подаруй книгу шкільній бібліотеці».