Національна дитяча гаряча лінія

Організація інклюзивного та індивідуального навчання

Класів з інклюзивним навчанням –7.

Учнів –10.

Асистентів учителя –6.

Фахівців із корекційної педагогіки –6.

Діти із вадами здоров’я скористалися можливістю навчатися у стінах навчального закладу. У школі працює сім класів ( 2-А, 2-Б, 3-А, 4-Ф, 4-Б, 6-А, 7-А) з інклюзивною формою навчання, у яких навчаються 10 таких дітей. Разом з учителями із цими дітьми працювали асистенти учителя (5.5 посадові оклади, працює 6 осіб, з них 3 практичні психологи ).

Роботу класів з інклюзивною формою навчання було організовано відповідно до нормативно-правових документів. Організація навчання за інклюзивною формою у школі здійснюється за наявності заяв батьків, медичних документів та висновками ІРЦ (комплексної оцінки). Освітній процес у класах з інклюзивною формою навчанням організовувався відповідно до робочого навчального плану загальноосвітнього закладу, складеного на основі типових навчальних планів загальноосвітніх закладів.

Спеціалістами ІРЦ рекомендовано корекційно-розвиткові заняття з урахуванням програми для дітей з інтелектуальним порушенням, ЗПР та порушенням слуху. Корекційно-розвиткова робота реалізовувалася через корекційно-розвиткові заняття за напрямами відповідно до індивідуальних особливостей учнів. Командою супроводу були складені індивідуальні програми розвитку для кожного учня (навчально-виховні стратегії і підходи, система додаткових спеціальних послуг), які містять: інформацію про учня; актуальний рівень розвитку, знань і вмінь учня; розробку корекційних планів (програм) всіх спеціалістів, які працюють з учнями. Слід зазначити, що організація освітнього процесу за індивідуальною програмою розвитку забезпечує не тільки певний освітній рівень дитини відповідно до її здібностей, можливостей, а й розвиток її нахилів, талантів. Для реалізації цього завдання діти даної категорії залучаються до участі у позакласній роботі, класних і загальношкільних виховних заходах, до занять у різноманітних гуртках (легка атлетика, футбол). За підсумками навчального року, учні особливими освітніми потребами показали позитивну динаміку розвитку загальнонавчальних навичок.

Асистенти вчителів здійснювали соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами. Зусилля асистентів учителів були направлені на адаптацію навчальних матеріалів з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, залучення учнів до різних видів навчальної діяльності на уроках. Особливо дієвою і корисною для дітей з ООП є індивідуальна робота з учнями, яка була направлена на допомогу у виконанні навчальних завдань, закріпленню конкретних умінь і навичок, додаткове пояснення тем з предметів, які не були належним чином засвоєні. Асистенти вчителів надавали консультації вчителям та батькам учнів з особливими освітніми потребами для успішної взаємодії школи та сім’ї.